29.11/JAK OCALIĆ ŚWIAT NA MAŁEJ SCENIE?

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie

JAK OCALIĆ ŚWIAT NA MEŁEJ SCENIE?

Autor:  Paweł Łysak i Paweł Sztarbowski na podstawie słowa mówionego Anny Ilczuk, Mamadu Góo Bâ, Artema Manuilova i Pawła Łysaka

Reżyseria: Paweł Łysak

Data: 29.11.2019, godz. 18:00

Miejsce: Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie/ Duża Scena

Cena biletu: 70 zł

 OPIS:

Osobiste historie ojców z Polski, Ukrainy i Afryki są kanwą przedstawienia o nadciągającej katastrofie ekologicznej, głodzie i przyszłości planety. Punktem wyjścia w pracy nad spektaklem była opowieść o ojcu reżysera, docencie Janie Łysaku, twórcy utopijnej metody zbioru zboża w fazie dojrzewającego, zielonego ziarna, a także losy Alexandra Voronova, górnika z Donbasu oraz Demby Bâ, mechanika pokładowego z Senegalu. Ich działalność pozostaje śladem planów podboju i męskich fantazji ocalenia świata.

Jaką rzeczywistość pozostawili po sobie nasi ojcowie? Co możemy zrobić, żeby nie popełniać ich błędów? Jakie szanse na rozwój zostawimy następnym pokoleniom?

 FRAGMENTY RECENZJI:

(…) Nowy spektakl Łysaka wykorzystuje temat ojcostwa przewrotnie i jest budowany wielopłaszczyznowo. (…) zespołowi Teatru Powszechnego po raz kolejny udało się zbudować dobre, uczciwe i będące pretekstem do dyskusji przedstawienie. Jest to kolejna produkcja Teatru Powszechnego, której znaczenie i obecność wykracza poza 100-minutowe spotkanie twórców z widownią.(…)

                                                                        Monika Balińska „Teatr dla Wszystkich”

TWÓRCY/REALIZATORZY:

Reżyseria: Paweł Łysak
Tekst:  Paweł Łysak i Paweł Sztarbowski na podstawie słowa mówionego Anny Ilczuk, Mamadu Góo Bâ, Artema Manuilova i Pawła Łysaka
Dramaturgia: Paweł Sztarbowski
Scenografia: Janek Simon
Muzyka: Andrzej Kłak i zespół
Reżyseria światła: Piotr Pieczyński
Asystentka reżysera: Nawojka Gurczyńska
Inspicjentka:  Barbara Sadowska

OBSADA: Mamadou Góo Bâ, Anna Ilczuk, Andrzej Kłak, Artem Manuilov, Kazimierz Wysota

ZDOBYTE NAGRODY:

Nagroda im. Kazimierza Krzanowskiego za indywidualność artystyczną dla Artema Manuilova, za rolę w spektaklu „Jak ocalić świat na małej scenie?” podczas 54. Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT w Szczecinie (maj 2019).

Premiera: 09.11.2018

Czas trwania: 110 minut (bez przerwy)

fot. Magda Hueckel