05.12/IFI UDE/ recital

IFI UDE

Data: 05.12.2019

Miejsce: Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie/ foyer

Cena biletu: 30 zł

OPIS:

Ifi Ude jest niezależną polską artystką muzyczną, autorką muzyki i tekstów, performerką i producentką. W swojej szerokiej twórczości sięga do nigeryjskich korzeni, łącząc je w intrygujący tygiel symboliki, znaczeń i wrażliwości. W muzyce Ifi charakterystyczny jest trans, który przybliża ją do afrykańskich, plemiennych pieśni, a mocna elektronika i elektryczne instrumentarium – dopełniają bogate i oryginalne brzmienia.

 Ifi Ude jest pionierką na niezależny rynku muzycznym w Polsce. Jako członkini ANPM ( Aliasu NIezależnych Producentów Muzycznych) daje przykład zrównoważonej i etycznej współpracy w polskiej branży muzycznej. Ifi Ude nominowana do Fryderyka w kategorii debiut roku, jest wyjątkową artystką w tej części Europy. W 2014 roku niezależnie i dzięki wsparciu fanów wydała autorski album IFI UDE oraz napisała książkę dla dzieci ZEBRA (wyd. Poławiacze Pereł). Współpracowała z teatrami na całym świecie: Teatr Pieśni Kozła (Wrocław), Art Gene Festival (Gruzja), Teatr Transatlantyk, Teatr Rozmaitości (Warszawa), Szkocki Teatr Narodowy ( Szkocja). Występowała na takich deskach jak Przystanek Woodstock, Open’er Festival, Fjúžn Festival (Slovakia), Etno Jazz Festival i Brave Festival.

W 2018 roku wraz z wokalistą Andrzejem Krzywym współprowadziła muzyczny program telewizyjny Od Opola do Opola (TVP). Tego samego roku podpisała kontrakt z londyńską wytwórnią Killing Moon i wydała z nią dwa single. Do jednego z nich został stworzony innowacyjny teledysk, który rejestrował malowanie murala w jednej z artystycznych dzielnic Londynu. Autorem murala był znany, londyński streetowy artysta – Jim Vision (Marvel). W 2019 roku Ifi współtworzyła spektakl Dear Europe dla Szkockiego Teatru Narodowego. Wystąpienie artystki zostało opisane przez The Guardian jako „potężne”.